Planujesz pracę nad sylwetką i szukasz klubu fitness w pobliżu domu albo miejsca pracy? Gdzie wykonać trening, aby otoczenie sprzyjało, a nie przeszkadzało? Premium, low cost, middle market… o co w tym właściwie chodzi? W jaki sposób przebrnąć przez wielość atakujących komunikatów reklamowych i dokonać najlepszego możliwego wyboru? Startuje nasz Ranking Klubów Fitness! Poznaj najfajniejsze miejsca na treningi w Polsce i podziel się opinią na temat klubu, w którym trenujesz.

W całej Europie trwa moda na bycie fit. Jak wynika z 6. edycji raportu „The European Health & Fitness Market 2019”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive, w Polsce funkcjonuje już 2700 klubów fitness. Suma ich przychodów na koniec 2018 roku wyniosła 985 mln euro, czyli około 4,2 mld zł. Prognozy jednoznacznie wskazują, że polski rynek usług fitness w kolejnych latach nadal będzie się rozwijał. 

Photo by Danielle Cerullo | unsplash.com
Photo by Danielle Cerullo | unsplash.com

Startuje Ranking BS Kluby Fitness

Tak wiemy, że wybór klubu fitness to czasem trudne zdanie. Każdego dnia kolorowe billboardy krzyczą do Ciebie, próbując przekonać, że trening u nich to Twój najlepszy i  jedyny słuszny wybór… Dziewczyna w radiu bez przerwy opowiada o jakiejś grze, która optymistycznie rzecz ujmując, zakończy się jedynie prezentem w postaci torby. Ty im ściągniesz tłum znajomych… i sam za chwilę będziesz wściekał się, że kolejki do sprzętu są nie do zniesienia. O nie !

Po czym poznać prawdziwe kluby premium, skoro teraz co drugi nowopowstający chwali się, że jest z segmentu premium… i do tego low cost?! Cena bywa istotna, ale to lokalizacja klubu fitness jest wiodącym czynnikiem decydującym o wyborze. Co jednak, jeśli na jednym skrzyżowaniu obok domu mamy trzy sieciówki i dwa kluby butikowe?

Specjalnie dla Ciebie zespół BETTER SIDE przygotuje ranking polskich klubów fitness i studiów butikowych. Zrecenzujemy lokalizacje, które mieliśmy okazję odwiedzić i na bieżąco będziemy informować Cię o nowych inwestycjach. Sprawdź, gdzie warto teraz ćwiczyć! 

Better Side a fitness

Aktywność fizyczna jest na stałe wpisana do naszego stylu życia. Jeździmy na rowerach, chodzimy na fitness, pływamy, gramy w squasha, biegamy i boksujemy się. Czasem też w Redakcji. Nie no… żartowałam 😉 Każdy z nas ma swoją dyscyplinę. Dodatkowo, Magda, jako redaktor naczelna branżowego portalu dedykowanego kadrze zarządzającej ośrodkami sportowymi w Polsce, miała okazję odbyć setki rozmów i złożyć wizyty w wielu klubach w kraju. Jej doświadczenie, a także wsparcie Jakuba Undry, certyfikowanego trenera personalnego pozwoliło nam na realizację tego intrygującego pomysłu.

Naszym celem jest popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Nasze serca rosną wraz z liczbą aktywnych Polaków. Do fitnessowej układanki postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę i przygotować obiektywny i niezależny ranking, który ma za zadanie pomóc Ci w wyborze najdogodniejszego miejsca do treningu. Najlepszy to pojęcie względne, bo za pomocą pięciu gwiazdek ciężko uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź. 

Postanowiliśmy, więc przy każdej lokalizacji wykonać szczegółową analizę uwzględniającą takie aspekty, jak: dojazd/lokalizacja, atmosfera, czystość, wyposażenie i jego stan, opis pomieszczeń, obsługę, dodatkowe usługi, cenę oraz zrecenzować nasze ogólne wrażenie.

photo: Louise Thompson / unsplash.com
photo: Louise Thompson / unsplash.com

Recenzje klubów fitness

Trenować w sieciówce czy w osiedlowej siłowni? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? Rekomendacja kumpeli jest ważna, ale może warto zajrzeć do wujka Google lub na BETTER SIDE i poszukać informacji…? Czy zawsze wybór nowego klubu to dobry pomysł? Jakie są ceny karnetów w klubach? Jaki sprzęt sprawdza się dla danej aktywności? O tym wszystkim i o wielu innych rzeczach przeczytasz już wkrótce na Portalu BETTER SIDE! 

Mamy nadzieję, że nasz ranking przypadnie Ci do gustu i wspólnie stworzymy mapę najfajniejszych siłowni w Polsce!

Napisz do nas! 

W Rankingu nie ma jeszcze Twojego ulubionego klubu? A może jesteś właścicielem siłowni lub studia butikowego? Napisz do nas i opowiedz o miejscu, które według Ciebie powinniśmy odwiedzić. Czekamy na Twoje polecenia ! Z chęcią przetestujemy wybraną lokalizację i napiszemy Ci o naszych wrażeniach.

* Treningi testujemy na własny koszt, a do klubu wpadamy bez zapowiedzi 😉

Polskie kluby nadchodzimy!

Stay tuned!

 

Photo by Humphrey Muleba | unsplash.com