W dniach 9-10 marca 2019r. odbyły się w Warszawie targi kosmetyczne pod nazwą 31. Międzynarodowe Targi Branżowe Beauty Forum Warszawa. Była to bez dwóch zdań największa wiosenna impreza skierowana do przedstawicieli i miłośników kosmetyki profesjonalnej.

Nowa lokalizacja targów w Global Expo przy ulicy Modlińskiej 6D w Warszawie okazała się strzałem w dziesiątkę ze względu na większą powierzchnię (ok. 12 500 metrów kwadratowych). Dzięki temu targi oferowały imponującą ofertę wystawienniczą, jak również udoskonalony program edukacyjny oraz liczne atrakcje. Celem targów jest kompleksowe wsparcie sektora beauty. Organizatorzy targów wychodzą z założenia, że aby osiągnąć sukces trzeba nieustannie się szkolić, zdobywać nowe doświadczenia i oraz kwalifikacje. Targi beauty w unikatowy sposób łączą całą branżę kosmetyki profesjonalnej.

 

 

 

Przy okazji targów odbył się również Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny. W komfortowych, nowoczesnych salach spotkali się przedstawiciele wielu dziedzin branży beauty.  Mieli oni do dyspozycji 6 sal konferencyjnych oraz dużą salę eventową ze sceną. Dodatkowo sale wyposażone były w zaplecze cateringowe. Akademia Legislacji Kosmetycznej zadbała o merytoryczną część wykładów. Ich prelekcje skupiały się na prawnych aspektach przemysłu kosmetycznego.

Odbył się również THE MAKE-UP DAY. Największe wydarzenie w Polsce dla wszystkich charakteryzatorów, makijażystów i zwykłych pasjonatów pięknego makijażu.

Zarówno specjaliści jak i debiutanci mieli okazje wykazać się na Polskich Mistrzostwach Makijażu, czy Mistrzostwach NailArt.

Wyszczególniono specjalny obszar wystawienniczy dla profesjonalistów, którzy są zainteresowani nawiązaniem kontaktów biznesowych, bez bezpośredniej sprzedaży. Była tez strefa dla zagranicznych producentów, którzy szukają partnerów biznesowych w Polsce.

Warto zaznaczyć, że zeszłoroczne targi odwiedziło ponad 14000 profesjonalistów, a swoje stoiska miało ok. 230 wystawców.

Targi wyszły również z przesłaniem do wszystkich odwiedzających i wystawców. Gościem targów była Fundacja “Piękniejsze Życie”, która od wielu lat dąży do poprawy jakości życia kobiet przechodzących leczenie onkologiczne. Pokazuje to, że branża beauty potrafi łączyć siły i zaangażować się w szczytny cel.

photo: unsplash.com