Organizując wesele, każdy z nas zastanawia się w pierwszej kolejności nad motywem przewodnim swojego wesela. Jakie kolory pasują do wybranej sali, w jakim charakterze chcielibyśmy się bawić. Kiedy już zdecydujemy, w czym czujemy się najlepiej, przychodzi czas na szukanie odpowiednich dekoracji i elementów dopełniających całe wesele. Papeteria ślubna to nie tylko zaproszenia i winietki, to coś więcej.

ROZKŁAD/PLAN STOŁÓW – taka tablica informacyjna postawiona lub powieszona w widocznym miejscu przed wejściem do sali, gdzie będzie się odbywało wesele, umożliwi Waszym gościom znalezienie właściwego miejsca przy stole i pozwoli uniknąć zamieszania.

NUMERKI NA STOŁACH – w tym przypadku wybór jest bardzo duży, wszystko zależy od Waszego pomysłu oraz motywu przewodniego. Obecnie na rynku jest wiele możliwości ponumerowania stołów dla gości – balony w kształcie cyfr, ozdobne ramki z numerkiem w środku, plastry drewna z namalowanymi cyframi, patyczki z numerami włożone w bukiety kwiatów. Oczywiście numery stołów nie muszą być „ STANDARDOWYMI NUMERAMI”; jeżeli np. para młoda uwielbia podróżować i ich motywem przewodnim są podróże, fajnym pomysłem jest nazwać stoły np. NAZWIAMI MIAST, jakie odwiedzili.

WINIETKI – tu również wybór jest nieograniczony; oczywiście najprostsze i najpopularniejsze są małe karteczki z imieniem i nazwiskiem postawione przy talerzyku. Jednak jeśli chcielibyśmy zaszaleć, to możemy np. wygrawerować imię i nazwisko na plastrze drewna, karteczkę przyczepić do szyszki, napisać na dużym zielonym liściu. Teraz popularne są laserowo wycinane imiona oraz ręczna kaligrafia imienia i nazwiska na specjalnie przygotowanych kawałkach lusterka czy kamieniach agatu. Do tak nietypowych winietek możemy dołączyć małe prezenciki dla gości, np. woreczki z herbatą, cukiereczkami lub nasionkami.

 

MENU – często para młoda zastanawia się, czy menu powinno znaleźć się na stole gości – otóż tak! Wystarczy jedno menu na stolik lub na kilka osób, aby goście mogli dowiedzieć się, jakie potrawy będą serwowane do stołu. Warto również przy potrawach podać orientacyjne godziny, w których będą podawane posiłki.

KARTA DRINKÓW – jeżeli na weselu planujecie usługi barmana, dobrze byłoby umieścić przy jego stanowisku kartę drinków, jakie będzie serwował podczas całego wesela. Ewentualnie, jeśli koszty wynajęcia barmana są dla Was za wysokie, alternatywą jest zorganizowanie drink baru samoobsługowego. W kartach drinków można podać przepisy na drinki, które goście mogą skomponować sobie sami.

INFORMATOR – to opcja dodatkowa, w takim informatorze możemy umieści np. harmonogram godzinowy całego wesela, gdzie znajduje się sięga gości, w jakich godzinach jest animator dla dzieci, kiedy odbędą się zdjęcia grupowe z młodą parą, do której godziny będzie barman, rozkład jazdy autokarów dla gości.

KSIĘGA GOŚCI – jest to fantastyczna pamiątka dla młodej pary, wypełniona życzeniami i cennymi radami. Fajnie również sprawdza się wyłożona przy fotobudce, kiedy to goście dodatkowo wklejają tam swoje śmieszne zdjęcia. Księga gości nie musi być jednak typową księgą, może przyjmować także inne formy, ale niezależnie od tego, jaką opcję wybierzecie, goście powinni mieć do niej łatwy dostęp.

ALTERNATYWA KSIĘGI GOŚCI – specjalnie personalizowany plakat, na którym goście mogą zostawiać swoje odciski palców, specjalnie przygotowana rama, gdzie goście mogą wrzucać drewniane serduszka, na których wcześniej mogą coś napisać, duża pusta butelka, do której goście mogą wrzucać małe liściki (listy zamknięte w butelce), drewniane klocki z gry jenga, na których również goście mogą coś napisać.

PUDEŁKO NA KOPERTY – przyda Wam się zaraz po ślubie, podczas składania życzeń i przyjmowania prezentów od gości; jedno idealne miejsce na przechowywanie wszystkich kopert, które otrzymacie.

TALICE REJESTRACYJNE – fajnym dopełnieniem wszystkiego będą spersonalizowane tablice rejestracyjne do samochodu, którym będziecie się poruszać, wszyscy na ulicach będą wiedzieli, że to jest Wasz dzień!

Photo: Brochure vector created by BiZkettE1 – www.freepik.com